xtb opinie

Broker XTB – wady i zalaty niezawodnej platformy transakcyjnej

ZALETY I WADY XTB, NAJLEPSZY BROKER GIEŁDOWY?

Założona w 2002 roku firma XTB stała się punktem odniesienia dla handlu dzięki niskim spreadom i brakowi prowizji, ale przede wszystkim dzięki bezpłatnej szkole szkoleniowej dla handlowców o nazwie „”Trading Method””.

Z katalogiem ponad 1500 instrumentów (wśród których znajdziemy akcje spot i ETFy), oraz ponad 85% doskonałych lub bardzo dobrych recenzji na Trustpilot, mogę zapewnić, że ten broker zasłużył na swoje znaczące miejsce w naszym rankingu najlepszych brokerów giełdowych.

PROWIZJE I SPREADY

W XTB otwarcie rachunku i zarządzanie nim jest bezpłatne dla inwestora, a opłaty pobierane są jedynie za aktywność handlową w zależności od spreadu, swapu lub rodzaju rachunku, na którym zamierzasz handlować.

Oczywiście spready różnią się w zależności od aktywów i rodzaju wybranego konta. Minimum może wynosić 0.00008 dla konta Standard i 0.00001 dla konta Pro. Poniżej znajduje się pełna lista spreadów w XTB.

DŹWIGNIA FINANSOWA I MINIMALNY DEPOZYT

U tego brokera dźwignia zależy od rodzaju konta, o które się ubiegasz oraz od obszaru geograficznego, z którego handlujesz. W Polsce maksymalna dźwignia wynosi 30:1 dla różnych produktów zgodnie z KNF. Z drugiej strony mamy minimalny depozyt, który również zależy od rodzaju konta i obszaru geograficznego, jest taki sam od 0 do 500$.

UREGULOWANIA I TYPY POŚREDNIKÓW

xStation

Operator ten jest ściśle kontrolowany, co gwarantuje, że Twoje pieniądze są w bezpiecznych rękach. Regulacje obejmują: BaFin, CNMV, KNF, CMB i FCA. Jest brokerem notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i regularnie ujawnia swoje transakcje finansowe. Posiada siedziby w ponad 13 różnych krajach i jako członek ICS wyróżnia się niezawodnością.

Handel z XTB oznacza, że będziesz pracować w dwóch głównych modelach: NDD (Non Dealing Desk) i STP (Straight Through Processing). Model NDD (lub Non Dealing Desk) oferuje dostęp do rynku międzybankowego bez przekazywania zleceń przez dealing desk, jak w przypadku brokerów „”Market Maker””, podczas gdy w modelu STP zlecenia klientów są przesyłane bezpośrednio do dostawców zmienności, którymi zazwyczaj są banki lub inni brokerzy.

PLATFORMY TRANSAKCYJNE I KONTO DEMO

xStation5

Broker ten działa w oparciu o autorską platformę o nazwie xStation 5, która została zaprojektowana z wykorzystaniem informacji zwrotnych od klientów XTB i została uznana za najlepszą platformę transakcyjną w 2016 roku (Online Personal Wealth) ze względu na jej funkcjonalność. Jest to niezawodna platforma, która zawiera między innymi screener, statystyki Twoich transakcji, kalkulator lotów, mapę heat i ponad dwadzieścia wskaźników technicznych, wśród których znajdują się Fibonacci, Elliot Waves, porównanie wykresów itp.

Ten zastrzeżony system jest dostępny dla komputerów stacjonarnych, stron internetowych i urządzeń mobilnych, takich jak smartfony, tablety, a nawet smartwatche. Aplikacja nie różni się znacznie od innych wersji pod względem funkcji i posiada funkcję czatu na żywo, aby być w kontakcie z działem obsługi klienta.

Możesz również pracować z MT4 i korzystać z wszystkich zalet tej platformy, które już wymieniliśmy.

OPCJE WPŁAT I WYPŁAT

XTB xStattion5

Wpłacając lub wypłacając pieniądze w XTB masz do dyspozycji kilka metod płatności i walut podstawowych. Możesz korzystać z e-portfeli (PayPal, PAYU), kart kredytowych/debetowych oraz przelewów bankowych. Najczęściej stosowanymi walutami w tych transakcjach są: USD, EUR, GBP i HUF.

Wpłaty za pomocą kart i e-portfeli są natychmiastowe i przetwarzane w tym samym dniu. Należy pamiętać, że prowizja dla portfeli cyfrowych wynosi 2% wpłaconej kwoty. Jeśli chodzi o wypłaty dywidend, masz do dyspozycji tylko przelewy bankowe, które trwają około 3 dni roboczych. Jeśli wypłacasz więcej niż 200 €, transakcja jest darmowa, poniżej tej kwoty płacisz 20 € za transakcję.

XTB ONLINE TRADING OPINIE

Przeglądając opinie użytkowników i ekspertów na temat najlepszych brokerów Forex i CFD, mogę powiedzieć, że XTB wyróżnia się posiadaniem adaptowalnej platformy, która oferuje bardzo kompletne doświadczenie. Inne punkty przemawiające na jego korzyść to:

  • Duża różnorodność zasobów edukacyjnych i informacyjnych (Trading Method).
  • Narzędzia techniczne, które dostosowują się do poziomu handlowego użytkownika.
  • Konfigurowalny i przyjazny dla użytkownika układ najważniejszych funkcji platformy.
  • Różne ważne regulacje, które nadają jej prestiżu i wiarygodności.
  • Łatwe otwarcie konta.